temas-bagimlisi-sevgili
25 Eylül 2020

Temas Bağımlılığı Nedir?

ile Nedir-Ki

Bazılarına göre bir hastalık bazılarına göre sevgi göstergesi olan temas bağımlılığı nedir? Temas bağımlısı ilişki ve temas bağımlısı sevgili nasıl olur?

Temas Bağımlılığı Nedir?

Temas bağımlılığı yanındaki kişilere temas etmeden duramayan kişiler için söylenen bir tabirdir. Bazen benzetme için kedi gibi sırnaşık tabiri de kullanılır. İlişkide sevgili durumunda bu temas bağımlılığı tartışılan bir kavramdır. Çünkü bir kişi teması sevip diğer kişi sevmez ise bu durum sevmeyen kişi için çileden çıkma durumudur. Araba sürerken, film izlerken, yürürken sürekli sürekli temas.

Temas Bağımlısı Sevgili ve İlişki

Bu konuda birçok kişi acaba ben temas bağımlısı mıyım diye kendine sormaktadır. Eğer sevgiliniz yanınızda iken kendinize hakim olmadan sürekli temas etme refleksi gösteriyorsanız siz bir bağımlısınız. Bu durum genel olarak teması sevmeyen kişiler için zordur. Sürekli mıncıklanır ve rahatsız edilirsiniz. Ayrıca bağımlılar sıcaklık veya nem dinlemez. Onlar için şartlar ne olursa olsun ten teması olmalıdır. Ancak siz nemden yapış yapışsınızdır ve temas sizin için işkencedir.

Temas bağımlılığı sadece insanlarda görülen bir durum değildir. Farklı cins kedinin bakımı ile ilgilenenler bilir ki her kedi farklıdır. Bazıları teması sevmez kendi kendine oyun oynar. Bazıları ise her anında size temas etmek ister. Uyurken bacağınızda uyur, oyununu üzerinizde oynar, kendini sizin dibinizde temizler. Bu durum da gösteriyor ki temas bağımlılığı sadece bizler için bir sorun değil.

Kısaca temas bağımlılığı nedir ve temas bağımlısı sevgili nasıl olur özetlemeye çalıştık. Peki siz temas bağımlısı mısınız? İlişkinizde böyle bir sorun var ise bunu nasıl çözüyorsunuz?