ay-suyu-ritueli
8 Ağustos 2020

Moon Water, Ay Suyu Nedir? Faydaları Nelerdir?

ile Nedir-Ki

Ay Suyu Nedir?

Uzay, ay ve gökyüzü insanlar için her zaman bir muammadır ve tam anlamıyla anlamlandırılamamıştır. Bu sebeple bu nesnelere farklı anlamlar yüklenmiştir. Yazımızda ay suyu tabirine görünce yeni yeni icatlar olarak düşünmeyin aslında bu olay çok daha geçmiş yıllara dayandırılmaktadır.Örneğin geçmişte bazı toplulukların yeni doğan bir bebeği ay suyu ile yıkadıkları ve bu sayede bebeği kutsadıkları bilinmektedir.

Ay Suyu Nasıl Hazırlanır?

İngilizce moon water olarak da adlandırılan ay suyunu hazırlamak için dolunaya ihtiyacınız var. Dolunay olduğu zamanda herhangi bir kap içine su koyarak onu gece boyunca ayın ışıklarını görebilecek bir şekilde muhafaza ediyorsunuz. Bu şekilde o bekletilen suya artık ay suyu deniliyor. Bazı kişiler bu suyun içilebileceğini bazı kişiler ise cilde sürülerek yararlı olabileceğini söylemekte.

Ay Suyu Faydaları Nelerdir?

  • Enerjiyi artıracağı söylenmektedir.
  • Ayın ışıkları ile dünya üzerindeki okyanusları da etkilediği belirtilmektedir.
  • Ruhu ve bedeni yenilediğine inanılır.
  • Ay suyu ritüeli enerji ve yoga seanslarında da kullanılır.
  • Bazı kişiler takmış olduğu takıları ay suyu ile temizlemektedir.
  • Oda parfümü ile karıştırılıp oda spreyi olarak da kullanılmaktadır. Bu sayede evdeki kötü enerjiyi uzaklaştırdığına inanılmaktadır.

Son günlerde sosyal medyada ay suyu ritüeli oldukça dillendirilmektedir. Biz de bu sebeple yazımızda ay suyu nedir ve faydaları nelerdir konusunu işledik. Eklemek istediklerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.