furacin-merhem-ne-ise-yarar
16 Aralık 2020

Furacin Soluble Dressing Merhem Nedir?

ile Nedir-Ki

Antiseptik bir etkiye sahip olan furacin soluble dressing merhem nedir? Furacin merhen ne işe yarar ve fiyatı ne kadardır? Furacin merhem yüze sürülür mü?

Furacin Soluble Dressing Merhem Nedir?

Furacin merhem, deri hastalıkları veya cilt hastalıkları için kullanılan antiseptik etkili bir kremdir. Cilt rahatsızlığı yaşayan kişilere doktorları tarafından bu krem önerilmektedir.

Furacin krem aslında bir bakteri engelleyicidir. Deride oluşan bakterilerin çoğalmasını engeller. Ameliyat olan hastaların dikiş izlerinin ve yaralarının hızlı iyileşmesi için kullanılır. Deri iltihapları için de yine furacin krem kullanılabilmektedir.

Furacin Merhem Yüze Sürülür Mü?

Furacin krem göz, burun ve ağız bölgesine uzak tutularak yüze de sürülmektedir. Kremin nadirde olsa alerji yaptığı insanlar vardır. Bu sebeple kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanımı önerilmektedir. Kullanım sıklığı günde bir veya iki günde bir olabilir. Bunun için en doğru kullanım bilgisini doktorunuz verecektir.

Furacin Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Furacin, iltihaplı sivilceler içinde kullanılabilmektedir. Ancak bu durumlar kişiden kişiye değişebilir. Örneğin bir krem bir kişinin sivilcelerini kuruturken bir başka kişide aynı sonucu vermeyebilmektedir.

Furacin ile ilgili “furacin krem pişik için kullanılır mı” sorusu da sıkça sorulmaktadır. Bu krem pişik için kullanılmamaktadır.

Kısaca furacin soluble dressing merhem nedir ve ne işe yarar sorularını cevapladık. 2020 yılının son günlerini yaşadığımız bu dönemde kremin fiyatı 7-8 TL civarındadır. Kremle ilgili bilgi ve birikimlerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.