driclor-yan-etkileri
3 Temmuz 2021

Driclor Nedir? Kullananlar ve Yan Etkileri

ile Nedir-Ki

Hızlı terleyen insanlar için yaz ayları çekilmezdir. Havalar ısınmaya başladığında terlemenin önüne geçilmez. Bunun için son zamanlarda sıkça konuşulan driclor nedir sorusunu cevaplayacağız. Kullananların yorumlarını, yan etkilerini, ne sıklıkla kullanılabileceğini ve yüze sürülür mü gibi sık sorulan sorulara değineceğiz.

Driclor Nedir?

Fazla terlemeyi önlemek için özel olarak üretilmiş bir üründür driclor. Fazla terleyen kişilerin tercih edebileceği bir roll ol antiperspiranttır. Bu aşamada driclor, terin kıvamını artırır ve kümelenme oluşturur. Bu sayede kümeler cildinizdeki gözenekleri tıkar ve yeni terlerin bu gözenekler ile cilde ulaşmasını engeller.

Kullanımı tipik bir roll on gibidir. Ancak normal roll on sıklığında uygulanmaz. Sürmeden önce bölgenin kuru olması tavsiye edilmektedir. Örneğin koltuk altına sürecekseniz daha öncesinde koltuk altınızı silerek kurutabilirsiniz. Burada amaç tabaka oluşturmaktır. Günde bir kere sürerek de bu tabakayı oluşturabilirsiniz. Terleme azaldıktan sonra sürme işleminin aralığını artırabilirsiniz. İlerleyen aşamada haftada 1-2 defa sürmek yeterli olacaktır. Üretici firma %96 oranında terlemeyi azalttığını iddia etmektedir.

Driclor Kullananlar

Çok fazla terleyen biriyim. Akşam yatmadan önce bir kez sürüyorum. Sabah yıkanıp işe gidiyorum ve terlemem bir hayli azaldı. Gerçekten etkili.

Normal roll on lara göre pahalı ama etkili. Ben ellerime dahi sürüyorum. Özellikle çok terleyen bölgelere sürerek terlemeyi düşürebilirsiniz. Herhangi bir yan etkiye rastlamadım.

Çok severek kullandığım bir üründü. Gerçekten de işe yaradığını söyleyebilirim. Ama bazı kişilerde iltihaplı beze oluşturduğunu duydum. Bu sebeple korktum ve kullanımı bıraktım. Gözenekleri tıkaması bu bezeyi oluşturabilir diye düşünüyorum.

Driclor roll on hakkında kısa bir bilgilendirme sunduk. Sizde driclor kullandı iseniz tecrübelerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.