balon-cekmek-zararli-mi
5 Şubat 2021

Balon Çekmek Nedir?

ile Nedir-Ki

Son yıllarda çok konuşulan balon çekmek nedir? Balon çekmek uyuşturur mu? Satışları %40 oranında artan nitröz oksit ve gündem olan hippy crack partileri hakkında kısa bilgiler topladık.

Balon Çekmek Nedir?

Balon çekmek, nitröz oksit gazının balon ile çekilmesi durumudur. Nitröz oksit tıpta anestezi için kullanılan bir gazdır. Kahkaha gazı veya güldürücü olarak da bilinir.

Balon çeken kişilerde rahatlama ve sakinlik görülür. Vücut bir nevi uyuşur. Bu sebeple uyuşturucu bir madde olarak bilinir. Bazı ülkelerde 18 yaş üzerine satışı serbesttir.

Mesut Özil Balon Çekiyor

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe kulübünün yıldız oyuncu Mesut Özil’i transfer etmesi ile balon çekmek çok araştırılmaya başlandı. Bunun sebebi 2018 yılında Arsenal kulübü oyuncularının bir balon çekme partisinde videosunun yayınlanması. Yıldız oyuncusunun ülkemize gelmesi ile bu videolar tekrar yayılmaya başlandı. Videoda bir çok futbolcunun balon çektiği ve bunların içerisinde Mesut’un da olduğu gözükmekte.

balon çekmek nedir

Arsenal oyuncularının bulunduğu video “futbolcular hippy crack partisinde” başlığı ile yayınlandı. Yani bu şekilde nitröz oksit çekmeye hippy crack denmektedir. Ancak ülkemizde balon çekmek olarak adlandırılır.

Balon Çekmek Zararlı Mı?

Uyuşturucuların her türlüsünün sağlık açısından vücuda zararlı olduğu bilinmekte. Özellikle bu tarz uyuşturucuların kalp krizi riskini artırdığı söyleniyor. Ancak tüm bunlara rağmen nitröz oksit satışı son yıllarda %40 oranında artmış.

Kısaca balon çekmek nedir ve neden gündem oldu sorularını cevapladık. Konu ile ilgili paylaşmak istediklerinizi aşağıdan yorum yaparak paylaşabilirsiniz.