epson-yazici-a3-yorum
10 Aralık 2020

Epson L14150 Yorum, İnceleme ve Kurulum

ile Nedir-Ki

İnternette Epson L14150 yorum ve inceleme görmediğim için bu yazıyı hazırlama ihtiyacı hissettim. 2020 yılının son günlerinde yaklaşık 5 bin TL olan bu cihazla ilgili düşüncelerimi paylaştım.

Epson L14150 Yorum

Şirketinize çok fonksiyonlu bir yazıcı almak istiyorsanız Epson yazıcı L14150 modelini tercih edebilirsiniz. Baskı, tarama, faks ve kopya işlemlerinde işinizi çok rahat görecektir.

Epson L14150 modeli A3 çıktıyı desteklemektedir. Yazıcının arka kısmındaki kağıt bölmesine A3 kağıt yerleştirerek çıktı alabilirsiniz. A4 çıktısı için hem ön bölmeyi hem de yazının arkasındaki bölmeyi kullanabilirsiniz. Ben birçok şekilde çıktı aldım ve özellikle renkli çıktı kalitesini beğendim. Renkler gayet canlıydı. Cihazın tarama performansı da gayet iyi. İsterseniz kapağın içine isterseniz de yazıcının üst kısmında bulunan alana kağıtlarınızı yerleştirerek hızlı bir tarama yapabilirsiniz.

Cihazın yanında 4 adet mürekkep şişesi geliyor. Bunları renklerine göre cihaza doldurabilirsiniz. Ben doldurma işlemini kolaylığı ve temizliği sebebiyle çok sevdim. Mürekkebin bitmesi halinde yine aynı şekilde mürekkep takviyesi yapabilirsiniz. Epson bu sayede çıktı maliyetlerini azalttığını belirtmektedir. Cihazda wifi özelliği vardır. Bu şekilde de kablo ile bağlanmaya ihtiyaç duymadan ağ üzerinden yazıcının fonksiyonlarını kullanabilirsiniz. Mobil cihazlardan da yazıcıyı kullanabilmeniz mümkün.

Epson L14150 Kurulum İşlemi

Yazıcınız ile birlikte gelen kağıtlara baktığınızda buradan başlayın başlıklı bir broşür göreceksiniz. Ben bu broşürü bulamadığım için biraz zorlandım. Normalde bu broşürü adım adım takip ederek de kurulumu cihazın dokunmatik ekranı ile tamamlayabilirsiniz.

epson-l14150-kullanici-yorumlari
epson-yazici-kurulumu

Cihaz geldiğinde cihazın üzerindeki yapışkanları sökün ve cihazı elektriğe bağlayın. Cihaz açıldığında size ülke, tarih ve saat soracak. Mürekkep haznesini resimdeki gibi doldurmanızı isteyecek. Daha sonra ise “kurulumu tamamlamak için buradan başlayın kısmını inceleyin” gibi bir bildirim geliyor. Benim elimde böyle bir evrak olmadığı için burada takıldım. Burada yapacağınız işlem resimde belirtilen tuşa 5 saniye süre boyunca basılı tutmak. Daha sonra kurulum tamamlanacak ve yazıcınızı kullanmaya devam edeceksiniz.

Yazıcı ile ilgili sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlardan kısmından bizlere iletebilirsiniz.